Przejdź do głównej zawartości

Biała kiełbasa pieczona pod pierzynką z cebuli

Dziś przepis na białą kiełbasę. Do wykorzystania na Święta Wielkanocne, które tuż tuż.



Przepis "skradziony" od Mamy mojej Przyjaciółki :-)

Składniki:

  • biała kiełbasa (ilość wedle uznania i potrzeb; ja użyłam 10 kawałków)
  • cebula (6-7 sztuk)
  • olej
  • cukier, pieprz, kminek


Sposób przyrządzenia:

1. Cebulę obieramy i kroimy w piórka (czyli półksiężyce), a następnie dusimy na oleju. Dodajemy cukier (2 łyżki) oraz kminek (cały).

2. Kiełbasę układamy w naczyniu żaroodpornym i wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na około 15-20 minut. 

3. Następnie na wierzch układamy warstwę ("pierzynkę" z podduszonej cebuli) i pieczemy kolejne 45-50 minut.

Gotowe :-)
Smacznego!





Komentarze