Przejdź do głównej zawartości

Banjaluka, Warszawa, ul. Szkolna 2/4

Nie uwierzycie: to restauracja z 15 letnią tradycją, a ja tu zajrzałem dopiero pierwszy raz kila dni temu.

Jak nazwa wskazuje traficie tu na dania kuchni bałkańskiej :-)

Ale na początek bałkańskie piwko - rzetelne w smaku i od razu wprawiające w dobry nastrój :-)


Następnie przystawka w formie wątróbki drobiowej i sera koneckiego (pilecka dzigerica) - pycha!


Ale przystawka to był dopiero początek uczty.
Na stół wjechały:
- baranina z bryndzą, zawijana w boczek wieprzowy (banialucki rolovany cevap) i sałatka szopska


- oraz wędzona polędwiczka wieprzowa marynowana w lubczyku (banjalucka vesalica)


Dania były wyśmienite, podobnie jak towarzystwo ;-)
Lokal jest gwarny, przepełniony radosną muzyką, a miła obsługa to dodatkowy atut wpływajacy na uroczy klimat tego miejsca. Na pewno kiedyś ponownie je odwiedzę!


Komentarze